شماره تلفن:  09122790464

زیبایی پوست می‌تواند نقش موثری بر روی اعتماد به نفس افراد مختلف داشته باشد؛ عواملی زیادی هستند که می‌توانند زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار دهند؛ عواملی به مانند جوش، آکنه، چین و چروک، تغییر رنگ و … که لک صورت هم یکی از مهم‌ترین این موارد است. یکی از روش‌های از بین بردن لک صورت، استفاده از دستگاه‌های فیشیال پوست در کلینیک‌های زیبایی است؛ ولی یکسری راهکار خانگی هم وجود دارد که می‌تواند به درمان سریع لک صورت شما کند. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با روش‌های درمان لک صورت در خانه آشنا کنیم.

1. آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی دارای ویتامین‌های C و آنتی اکسیدان است که می‌تواند باعث بسته شدن منافذ پوستی شود که به وسیله آکنه باز شدند. همچنین به دلیل دارا بودن ازلیکوپن، می‌تواند به روشن شدن لک‌های تیره صورت شما هم کمک کند. برای استفاده از آب گوجه فرنگی فقط کافی است که آن را بر روی صورت خود بمالید و سپس با نوک انگشت‌های خودتان، صورتتان را ماساژ دهید؛ سپس بگذارید که پوست صورت شما به اندازه 15 دقیقه در همین حالت بماند. بعد از 15 دقیقه، پوست شما خشک می‌شود و حالا با استفاده از آب ولرم، صورت خودتان را بشورید. مراحل بالا به مدت 15 روز انجام دهید تا تاثیراتش را بر روی پوست خودتان ببینید.

2. ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا در بعضی مواقع می‌تواند بهتر از آب گوجه فرنگی عمل کند؛ آلوئه ورا دارای ماده‌ای به نام “پلی ساکارید” که می‌تواند باعث ایجاد سلول‌های جدید بر روی پوست شما شود و وقتی که سلول‌های جدید به وجود بیایند، جای لک‌های صورت را می‌گیرند و دیگر خبری از آنها نیست. علاوه بر بحث از بین بردن لک، ژل آلوئه ورا می‌توانید به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی هم استفاده کنید؛ بسیاری از متخصصان پوست و زیبایی، ژل آلوئه ورا برای افرادی که دارای پوست خشک هستند توصیه می‌کنند.برای از بین بردن لک صورت توسط آلوئه ورا، فقط کافی است که آن را بر روی همه بخش صورت خودتان و مخصوصا بر روی لک‌ها، بمالید؛ سپس صبر کنید تا کامل خشک شود و پس از خشک شدن، صورت خودتان را با آب ولرم بشورید. این کار را هر روز انجام دهید و تا وقتی لک‌های شما به صورت کامل خوب نشدند، دست از آن نکشید. معمولا بعد از 3 روز، می‌توانید شاهد کم شدن لک‌های صورت خودتان باشید.

3. سفیده تخم مرغ

در داخل سفیده تخم مرغ، یکسری آنزیم‌هایی وجود دارد که می‌تواند علاوه بر درمان سریع لک صورت، باعث یکدست شدن و روشنی پوست شما شود. برای از بردن لک صورت با استفاده از سفیده تخم مرغ، اول از همه باید سفیده تخم مرغ را از زردی آن جدا کنید و سپس به مانند استفاده از ژل آلوئه ورا، آن را بر روی کل پوست خودتان بمالید و صبر کنید تا خشک شود. بعد از اینکه خشک شد، پوست صورت خودتان را با آب سرد بشورید. طبق توصیه‌های متخصصان پوست، برای از بین بردن لک صورت با استفاده از سفیده تخم مرغ کافی است تا این مراحل را دو بار در هفته و به مدت یک ماه تکرار کنید.

4. عسل

همه ما با فواید عسل طبیعی برای بدن آشنا هستیم. ولی علاوه بر بدن، عسل به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، می‌تواند بر روی پوست صورت شما هم تاثیرات مثبتی بگذارد. برای درمان سریع لک صورت با استفاده از عسل فقط کافی است که تا مقداری از آن را گرفته و بر روی صورت خود و مخصوصا لک‌های صورت بمالید و بعد از 15 دقیقه، صورت خودتان را با آب سرد بشورید؛ این کار را به مدت 15 انجام دهید. بعضی از پزشکان هم پیشنهاد می‌کنند برای افزایش قدرت از بین بردن لک صورت، کمی زردچوبه را هم به آن اضافه کنید. زردچوبه می‌تواند باعث افزایش قدرت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی عسل شود. البته یادتان باشد که باید حتما از عسل طبیعی استفاده کنید و اگر از طبیعی بودن عسل مطمئن نیستید، به هیچ وجه از آن استفاده نکنید.

5. آب لیمو

آب لیمو به عنوان یکی از بهترین و برترین سفید کننده‌های طبیعی برای پوست به شمار می‌رود که می‌تواند به درمان سریع لک صورت شما کمک کند. آب لیمو می‌تواند علاوه بر لک صورت، به از بین بردن جای زخم صورت هم کمک کند. شما کافی است که مقداری آب لیمو رو بر روی صورت خودتان بمالید و بعد از 15 دقیقه، صورت خودتان را با آب سرد بشورید. این مراحل را باید 15 روز پشت سر هم انجام دهید.

6. بخور پوست

بخور پوست یکی از مراحل فشیال پوست به شمار می‌رود که شما می‌توانید از آن به تنهایی برای از بین بردن لک‌های صورت خودتان استفاده کنید. بخور صورت می‌تواند باعث باز شدن منافذ پوستی شما شود و وقتی این اتفاق بیفتد، محتویاتی که در داخل منافذ پوستی شما اسیر شده بودند به مانند چربی، سلول‌های مرده، باکتری و … به راحتی خارج می‌شوند. با خارج شدن مواد بالا، علاوه بر از بین رفتن لک صورت، می‌تواند از عوامل دیگری به مانند جوش یا آکنه هم جلوگیری کند.

7. سرکه سیب

سرکه سیب دارای قابلیت قلیایی است که می‌تواند از رشد باکتری‌های که باعث تولید آکنه می‌شوند جلوگیری می‌کند و در نهایت پوستی شاد و روشن را به شما ارائه می‌دهد. برای درمان سریع لک صورت با استفاده از سرکه سیب باید اول از همه از طبیعی بودن سرکه سیب مطمئن شوید. سرکه سیب‌های صنعتی به اندازه سرکه سیب‌های دست ساز و طبیعی قدرت ندارند. در مرحله دوم باید یک سوم فنجان سرکه سیب طبیعی را به همراه یک فنجان آب را در داخل یک ظرف استریل شده بریزید و سپس آن را به خوبی تکان دهید تا کامل با هم ترکیب شوند. سپس چند قطره از محلول به دست آمده را بر روی یک تکه پنبه بهداشتی بریزید و بر روی بخش‌هایی از صورت که دارای لک است بمالید. بعد از 5 الی 20 ثانیه، پوست خودتان را بشورید. البته یک فنجان آب برای پوست‌هایی است که دارای حساسیت خاصی نیستند؛ اگر شما دارای پوست حساسی هستید، باید از مقدار بیشتری آب استفاده کنید. اگر نمی‌دانید که پوست شما در برابر سرکه حساس است یا نه، کافی است چند قطره از آن را بر روی بخشی از پوست خودتان بریزید و اگر عکس العمل خاصی از سمت پوست خودتان حس نکردید، می‌تواند به کارتان ادامه دهید. همچنین در زمان استفاده از سرکه سیب، باید پوست شما کاملا تمیز باشد.

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت

دیدگاه ها

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10