شماره تلفن:  09122790464

همه انسان ها تمایل به زیبایی دارند و تمایل دارند پوستی صاف ، شفاف و سالم داشته باشند بنابراین به انجام کارها و درمان هایی که پوست آن ها را شاداب می کند علاقه دارند و برای آن وقت وهزینه صرف می کنند. یکی از روش هایی که به جوانسازی پوست کمک می کند میکرودرم و میکرودرم آبریژن می باشد.

 میکرودرم چیست ؟

 • یکی از روش های جوانسازی پوست است که از گذشته تا امروز پیشرفت زیادی داشته است زیرا توجه افراد در طی زمان به پوست خود بیش تر شده است.
 • با استفاده از این روش و تکنیک های آن پوست صورت جوانسازی و لایه برداری می شود .
 • این روش برای اولین بار در کشور ایتالیا در سال ۱۹۸۵ انجام شد و بعد با توجه به تاثیر چشمگیر و عارضه کم در سایر کشورهای جهان به ویژه کشور های اروپایی مورد توجه قرار گرفت ‌و اکنون روشی محبوب و پرطرفدار  می باشد .
 • در واقع میکرودرم تکنیکی غیر تهاجمی است و برای انجام آن نیاز به جراحی باز نیست و با یک لایه برداری سطحی و آرام ،اکثر مشکل ها پوستی را حل می کند ، بدون درد می باشد و هیچ آسیب پوستی ایجاد نمی کند و دوره نقاهت ندارد حتی اگر شما پوست بسیار حساسی داشته باشید تنها مقداری کبود می شود .

میکرودرم چگونه انجام می شود ؟

 • پوست صورت فرد باید قبل از انجام درمان با شوینده مناسب شست وشو داده شود و تمیز باشد
 • در این تکنیک برای از بین بردن سلول های مرده و ایجاد لایه های جديد پوستی با میزان بالایی از الاستین  و کلاژن  از اسپری میکرو کریستال  استفاده می شود. اسپری میکرو کریستال با کمک دستگاه میکرودرم انجام می شود .
 • در این دستگاه یک کمپرسور وجود دارد که هوا را به داخل خود می کشد و هنگامی که روی پوست قرار می گیرد حالت خلاء ایجاد می کند پس از آن کریستال های اکسید آلومینیوم یا کرندوم ها روی پوست پاشیده می شوند تا سلول های مرده جدا شود ، لایه برداری انجام شود و منافذ باز صورت بسته شوند بعد از این مرحله کرندوم ها و سلول های مرده جدا شده از طریق مکیدن وارد کیسه ضایعات می شود.
 • انجام میکرودرم توسط متخصص زیبایی مزیت های زیادی دارد زیرا او با توجه به جریان کریستال ها و قدرت خلاء ، مقدار پوسته پوسته شدن پوست را کنترل و تنظیم می کند. معمولا دوبار از دستگاه روی پوست استفاده می شود البته اگر پوست ضخیم باشد یا لک، جای جوش و آفتاب  سوختگی روی آن باشد احتمال دارد متخصص سه بار از دستگاه استفاده کند.
 • در هنگام انجام این فرایند فرد اوپراتور باید از ماسک، دستکش و عینک محافظ استفاده کند و چشم های بیمار نیز به کمک عینک محافظت شود .
 • پس از انجام درمان پوست با آب ولرم شست و شو داده شود  و کرمی مثل کالامین روی پوست زده شود .

کاربرد های میکرودرم :

 1. از بین بردن اثرات نور خورشید : تماس مستقیم ، طولانی و بدون محافظت با اشعه خورشید روی پوست سوختگی ، لک ایجاد می کند و باعث پیری زودرس می شود و در میکرودرم با استفاده از لایه برداری و ترمیم سلول های آسیب دیده ، جوانسازی پوست ایجاد می شود .
 2. از بین بردن لک ها و یکنواختی پوست : برای اینکه لک های مختلفی از جمله لک های حاملگی ، آفتاب سوختگی و لک های ناشی از مصرف داروها که باعث تیره و روشن شدن پوست می شود از بین بروند از میکرودرم استفاده می شود تا سلول های مرده را از بین ببرد و پوست را یکنواخت و یکدست سازد .
 3. از بین بردن مات و کدر بودن پوست : تیره و یا کدر بودن پوست نشان از وجود سلول های مرده روی پوست است که با یک لایه برداری قوی و عمیق به وسیله میکرو درم این سلول ها حذف می شوند و پوست شفاف ،روشن و درخشان می شود .
 4. از بین بردن جای جوش و زخم و اثر تاتو و خالکوبی : بسیاری از افراد روی پوست صورت خود جای جوش جوانی ، آبله مرغان دارند یا بعد از آسیب دیدگی پوست، اسکار روی پوست آن ها ایجاد شده است که میکرودرم به کمرنگ شدن و نابودی جای آن ها کمک می کند. البته هرچه عمق این اسکار ها بیش تر باشد نیاز به جلسات بیش تری برای رفع جای آن وجود دارد.
 5. تنظیم مقدار ترشح غدد چربی پوست : از آنجا که خشکی پوست و درنتیجه آن ،ترک برداشتن پوست باعث ایجاد چین و چروک روی سطح پوست می شود برای جلوگیری از این فرایند از میکرو درم استفاده می شود تا غدد چربی پوست را تحریک کند و با تنظیم و کنترل میزان چربی ، پوست را شاداب نگه دارد .
 6. لیفت  و کشیدگی پوست:  دستگاه میکرو درم با ایجاد مکش و کشش منفی ، خون رسانی پوست افزایش می دهد در نتیجه از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می کند باید به این نکته توجه کرد که با افزایش سن ، ترمیم پوست دشوار می شود و با کمک این روش پوست سریع تر ترمیم و سفت می شود .
 7. بهبود و درمان روزاسه: یکی از مشکلات وسیب های پوستی که معمولا در طول دوره میانسالی برای فرد ایجاد می شود می باشد که باعث تغییر رنگ پوست در قسمت هایی از صورت مثل چانه ، بینی و پیشانی می شود و از زیبایی و شفافیت پوست می کاهد .میکرودرم می تواند روی این عارضه اثر بگذارد و آن را درمان کند .
 8. درمان آکنه های پوستی و ملاسما : با کمک میکرو درم می توان طی چند جلسه آکنه های خفیف درمان کرد و از آنجا که این روش نسبت به سایر روش های درمان پوست هزینه کمتری دارد معمولا از آن برای رفع آکنه استفاده می شود .
 9. درمان جوش های سر سیاه : جوش های سر سیاه معمولا از سنین نوجوانی در قسمت هایی از صورت مثل بینی و گونه ایجاد می شود و زیبایی و اعتماد به نفس را کاهش می دهد با استفاده از این روش به مدت یک یا دوبار بسیاری از این جوش ها از بین می روند .

میکرودرم آبریژن چیست ؟

در این روش با استفاده از یک سری تیغه های بسیار ظریف ، لایه شاخی و سلول های مرده و آسیب دیده پوست تراشیده می شود و از بین می رود همچنین به کمک ایجاد مکش در سطح پوست ، جریان خون افزایش می یابد و قدرت بازسازی پوست به طبع افزایش می یابد ‌‌. این روش نسبت به میکرو درم ، عمق نفوذ بیش تری دارد و برای درمان مشکلات عمیق و قدیمی پوستی از آن استفاده می شود. هر جلسه درمانی آن معمولا برای صورت سی تا چهل  دقیقه و برای گردن حدود بیست دقیقه زمان می برد برای دریافت نتیجه مطلوب بین پنج تا شانزده جلسه درمانی به صورت متناوب هفتگی یا ماهانه  با توجه به نوع پوست و اهداف درمانی نیاز می باشد البته باید توجه داشته باشید که درمان دائمی نیست معمولا بین سه تا شش ماه ماندگاری دارند  و نیاز به تمدید به صورت سه تا شش ماهه و رسیدگی دارد . باید بدانید که میکرو درم آبریژن از سال ۱۹۹۶ به عنوان روشی معتبر مورد تایید سازمان FDA قرار گرفته است و ابزار ها و روش های مختلفی برای انجام آن ساخته و پیشنهاد می شوند .

برای اثر بخشی بیش تر این روش ضروری است قبل از شروع درمان با یک متخصص یا پزشک مشورت کنید تا روند درمان ، تعداد جلسات مورد نیاز ، نتایج انجام میکرودرم ، عوارض و عوامل خطر زا را برای شما شرح دهد همچنین با توجه به تعداد جلسه انتخابی ، هزینه مورد نیاز را گزارش دهد.

همچنین پزشک شما با معاینه پوستتان تشخیص می هد که آیا میکرودرم آبریژن روش مفیدی خواهد بود یا خیر ؟

حتما با پزشک خود درباره لوازم آرایشی  بهداشتی که استفاده می کنید ، عمل های زیبایی که انجام داده اید و حساسیت های پوستی و بیماری های خود صحبت کنید و مشورت بگیرید .

برای انجام این روش نیاز به مراقبت پیش از درمان خاصی نیست فقط باید به چند نکته توجه کنید .

نکات مورد توجه قبل از شروع میکرودرم آبریژن:

 1. حداقل از یک هفته قبل از شروع، آفتاب نگیرید، سولاریوم نروید و از کرم های برنزه کننده استفاده نکنید.
 2. از کرم ها و ماسک های صورت لایه بردار استفاده نکنید.
 3. پوست خود را وکس نکنید.

نکات مورد توجه بعد از انجام جلسات میکرو درم آبریژن :

 1. پوست خود را به وسیله کرم های مناسب مرطوب کننده و آبرسان، مرطوب نگه دارید .
 2. حتما از کرم های ضد آفتاب به صورت متناوب استفاده کنید و در برابر تماس مستقیم نور خورشید قرار نگیرید .
 3. از محلول ها ، داروها و کرم های موضعی ضد جوش و ضدلک استفاده نکنید .
 4. به مدت یک هفته از رفتن به مکان های گرم و سوزان که تعریق در آن مناطق زیاد است خود داری کنید .
 5. فعالیت های شدید ورزشی انجام ندهید
 6. مصرف سبزیجات، میوه و آب را افزایش دهید
 7. از کمپرس هاس سرد وگرم ضد التهاب و سوزش روی پوست استفاده کنید
 8. از شوینده بدون الکل استفاده کنید و اگر پوستتان دچار ترک و پوسته شده از دست زدن به آن ها و کندن آن ها خود داری کنید .
 9. صورت خود را لیف نکشید و ماساژ ندهید .

انواع تکنیک های میکرودرم آبریژن :

 1. میکرو درم آبریژن با دستی نوک الماسی : طراحی این دستگاه به صورتی است که سری آن از الماس های ریز ساخته شده است و با ملایمت و به آرامی سلول های مرده پوست را می تراشد و جدا می کند و این سلول ها را به درون دستگاه می کشد و راه را برای سلول های جدید و زنده باز می کند و پوست را شفاف می سازد و بیش تر برای مناطق حساس پوست مثل اطراف لب و چشم استفاده می شود .
 2. میکرو درم آبریژن به وسیله کریستال ها : در این روش کریستال ها از طریق کمپرسور روی پوست قرار می گیرد روی پوست کشیده می شوند و سلول های مرده را جدا می کنند تا از طریق مکنده وارد دستگاه شوند معمولا کریستال ها از جنس سدیم بیکربنات یا آلومینیوم اکسید است .
 3. هیدرودرم یا هیدروژن آبریژن : از تکنیک افیوژن پوستی استفاده می شود یعنی همزمان با لایه برداری سلول های مرده ، مواد درمانی ویژه و بسیار مفید به پوست وارد می شود و باعث تحریک کلاژن و الاستین سازی در پوست می شود همچنین خون رسانی پوست را افزایش می دهد یعنی سرعت بهبود پوست افزایش می یابد .

عوارض احتمالی میکرودرم آبریژن :

 1. ورم و برآمدگی پوست
 2. قرمزی و التهاب و سوختگی پوست
 3. کبودی پوست به دلیل ضربه هایی که کاتر روی پوست وارد می کند
 4. افزایش حساسیت به نور خورشید
 5. احساس سوز سوزن شدن پوست
 6. خشکی و پوسته پوسته شدن پوست

افرادی که نباید میکرو درم آبریژن  انجام دهند :

 1. افرادی که روی پوست خود تبخال دارند نباید تا بهبودی کامل وارد فرایند درمان شوند حتی افرادی که سابقه تبخال دارند نیز ممکن است بعد از جلسه دچار تبخال شوند ‌.
 2. افرادی که روی پوست خود جراحی انجام داده اند نباید تا حداقل سه ماه بعد درمان شروع کنند .
 3. اگر فرد دچار بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس می باشد
 4. افرادی که از داروی اکوتان یا ایزوترتینوئین استفاده می کنند زیرا به احتمال زیاد جای زخم روی پوست باقی می ماند
 5. افراد ی که خالی روی پوست دارند که در حال رشد و یا خون ریزی می باشد زیرا ممکن است سرطان باشد .
 6. افراد با پوست های حساس که جای زخم و اسکار به سختی از صورت آن ها حذف می شود
 7. خانم های باردار
 8. افرادی که بیماری دیابت دارند یا زخم های عمیق در پوست خود دارند و یا دچار نقص در سیستم ایمنی هستند .
 9. افرادی که در حال انجام رادیوتراپی گردن هستند.

 میکرودرم

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10