شماره تلفن:  09122790464

جنس پوست هر کسی به ژنتیکش مربوط می‌شود؛ ولی زیبایی و لطافت پوست رابطه مستقیمی با طریقه نگهداری شما از پوستتان دارد. روش‌های زیادی برای نگهداری و حفظ لطافت پوست وجود دارد که پاکسازی پوست یکی از بهترین و موثرترین آنهاست. درواقع با استفاده از روش پاکسازی پوست، سلول‌های مرده از پوست شما جدا می‌شوند و همین کار باعث می‌شود تا پوست شما به راحتی آبرسانی شود که در نهایت باعث جوانسازی پوست شما می‌شود. جنس پوست هم رابطه مستقیمی با طریقه پاکسازی پوست دارد؛ چون هر جنس پوست، دارای ویژگی‌های مخصوص به خودش است که همین موضوع باعث می‌شود تا از روشهای خاصی برای آنها استفاده کنند. پس اگر شما قصد جوانسازی پوست خودتان را دارید، باید از روش‌های پاکسازی پوست استفاده کنید که در ادامه این مقاله هم قصد بررسی به موضوع پاکسازی پوست خشک با دستگاه را داریم.

جنس پوست شما چیست؟

قبل از اینکه بخواهید به دنبال یک روش مناسب برای پاکسازی پوست بگردید، اول از همه باید ببینید که جنس پوست شما چیست. در کل ما 4 نوع پوست چرب، خشک، مختلف، خشک و حساس داریم که در این پست قرار است به پاکسازی پوست خشک با دستگاه بپردازیم. خشکی پوست می‌تواند به دلایل زیادی باشد که مهم‌ترین آنها ژنتیک است؛ ولی افراد زیادی هم هستند که پوست آنها به مرور زمان خشک می‌شود که دلایلی مثل هوای سرد، دوش طولانی با آب گرم، عدم رعایت شرایط و … از مهم‌ترین آنها هستند. از ویژگی‌های پوست خشک می‌توان به شفافیت، دارای منافذ ریز و لک‌های فراوان اشاره کرد.

معرفی روش‌های پاکسازی پوست خشک با دستگاه

پاکسازی پوست با دستگاه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که حل مشکلات پوستی یکی از آنهاست؛ برای مثال اگر قرار باشد آرایش‌های سنگینی بر روی پوست انجام شود، باید ابتدا سلول‌های مرده پوست از بین برود. در گذشته دستگاه‌های زیادی برای پاکسازی پوست وجود نداشت؛ ولی امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های متنوعی وارد بازار شده که پزشک با بررسی نوع پوست شما، بهترین دستگاه را برای پاکسازی پوست انتخاب می‌کند. در ادامه به معرفی چند تا برترین دستگاه‌های پاکسازی برای پوست خشک می‌پردازیم:

1. پاکسازی پوست استفاده از نور LED

ایجاد و انداختن نورهای مخلتف بر روی هر نوع پوستی می‌تواند باعث واکنش‌های مختلفی از طرف پوست شود. البته هر نوع رنگ LED ویژگی‌های خاص خودش را دارد. برای مثال اگر پوست کسی دارای آکنه باشد، از رنگ LED آبی استفاده می‌کنند؛ چون این رنگ می‌تواند با التهاب پوست مبارزه کند. همچنین رنگ قرمز می‌تواند سرعت روند بهبود پوست شما را بیشتر کند. علاوه بر روند بهبود پوست، از رنگ قرمز می‌تواند برای جوانسازی و از بین بردن چین و چروکهای صورت هم استفاده کرد.روش پاکسازی پوست با استفاده از نور LED یکی از روشهای غیر تهاجمی است که برای پوست خشک و انواع دیگر پوستها استفاده می‌شود.

2.  پاکسازی پوست با روش لیزر

پاکسازی پوست به روش لیزر برخلاف روش نور LED یکی از روش‌های تهاجمی به شمار می‌رود. در روش پاکسازی پوست با لیزر، معمولا از لیزر فرکشنال استفاده می‌کنند که می‌تواند با تهدید کلاژن و از بین بردن لایه خارجی پوست، باعث جوانسازی و سالم سازی پوست شما شود.

همچنین روش لیزر برای از بین چین و چروک و خطوط روی صورت نیز کاربرد دارد. بعضی از افراد ممکن است که در حین پاکسازی پوست با لیزر، دردهای متوالی را حس کنند و برای همین پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع پاکسازی، از کرم‌های بی حس کننده استفاده کنید.

3. دستگاه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ هم به مانند روش لیزر، یکی از روشهای تهاجمی است و برای همین پیشنهاد می‌شود قبل از کلاسهای پاکسازی پوست شروع شود، حتما از کرم‌های بی حس کننده استفاده کنید. دردهای ناشی از پاکسازی پوست به روش میکرونیدلینگ، به دلیل زخم‌های کنترل شده‌ای است که توسط یکسری سوزن‌های مخصوص و استریل شده ایجاد می‌شود. این زخم‌های ایجاد شده می‌تواند باعث تولید کلاژن و  همچنین گردش خون در پوست شما شود. از پاکسازی پوست به روش میکرونیدلینگ برای از بین بردن جای جوش، از بین بردن چین و چروک، سالم سازی پوست و از بین بردن ناهمواری پوستی استفاده می‌شود.

4. دستگاه اکسیژن صورت

دستگاه اکسیژن صورت درواقع همان کاری را انجام می‌دهد که در اسمش مشخص است؛ یعنی اینکه بعد از اینکه منافذ پوست شما باز شد، با استفاده از یک دستگاه مخصوص، اکسیژن را به پوست شما وارد می‌کند. این اکسیژن‌ها وارد شده به پوست باعث می‌شوند تا باکتری‌های موجود در داخل منافذ از بین بروند و همچنین باعث بهبود وضعیت گردش خون می‌شوند. دستگاه اکسیژن صورت یکی از بهترین روش‌های پاکسازی پوست خشک با دستگاه است که علاوه بر پوست خشک، برای انواع پوستهای دیگر هم قابل استفاده است.

5. دستگاه هیدرافیشیال

هیدرافیشیال نام یک دستگاه با مکش بالاست که با استفاده از قدرت مکش، می‌تواند لایه بیرونی و مرده پوست شما را از بین ببرد. این روش مخصوص افرادی است که صورت آنها دارای جوش‌های سرسیاه و لکه های زیادی می‌باشد. معمولا بعضی از پزشکان، از این روش به عنوان یک روش اولیه برای سایر روش‌های پاکسازی استفاده می‌کنند. پاکسازی پوست با استفاده از دستگاه هیدرافیشیال علاوه بر پوست خشک، برای پوست مختلط و چرب نیز کارآمد است.

6. دستگاه فرکانس بالا

همانطور که از اسم آن هم مشخص است، با استفاده از فرکانس بالا و جریان‌های الکتریکی، اقدام به اکسیژن رسانی پوست می‌کنند. شخص مراجعه کننده در این روش، هیچ دردی حس نمی‌کند و برای همین هیچ نیازی به کرم‌های بی حسی نیست. دستگاه فرکانس برای پوست‌های مناسب است که معرض آکنه قرار دارند. علاوه بر از بین بردن آکنه، می‌تواند برای از بین چین و چروک و باکتریهای پوست هم مفید باشد.

7. دستگاه بلولایت رفع آکنه

همانطور که از اسم آن هم مشخص است، این دستگاه باکتریهای مربوط به آکنه را هدف قرار می‌دهد. معمولا برای از بین بردن آکنه‌های صورت، از روش‌های دیگری استفاده می‌کنند؛ چون دستگاه‌های دیگر در کنار از بین بردن باکتری‌های آکنه، باعث از بین بردن چین و چروک، سالم سازی و جوانسازی پوست هم می‌شوند. ولی اگر آکنه‌های پوست شما به طور کامل در زمان استفاده از دستگاه‌های دیگر از بین نرفت، می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید و از شر باکتری‌هایی که باعث ایجاد آکنه می‌شوند خلاص شوید. این دستگاه برای بعضی از انواع پوستها، عوارض مختلفی را به همراه دارد. برای همین بهتر است که قبل از استفاده، حتما با پزشک معالج درباره این موضوع مشاوره بگیرید.

روش‌های پاکسازی پوست خشک با دستگاه

دیدگاه ها

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10