شماره تلفن:  09122790464

وجود لکه و جای جوش روی صورت برای هیچ خانمی خوشایند نیست. بسیاری از خانم ها روش های زیادی را برای از بین بردن آن امتحان می کنند. گاهی اوقات روش های زیبایی عوارض زیادی به همراه دارند و گاها این عوارض جبران ناپذیر است. به همین دلیل روش های سنتی، طرفدار زیادی پیدا کرده است. در این مطلب ما با شماییم تا لکه های صورت خود را پاکسازی کنید. روشی که در اینجا به آن پرداخته ایم زالو درمانی است و می خواهیم بدانیم که این روش آیا مفید است و تا چه اندازه می توان روی آن حساب باز کرد. در اینجا حقایقی را می شنوید که هیچ کجا برایتان بازگو نمی کنند پس تا آخر مطلب را با ما باشید تا مزایای استفاده از زالو برای درمان لک صورت را تشریح بکنیم.

زالو برای  از بین بردن لک صورت

زالو درمانی اهمیت زیادی در زیبایی پوست خانم ها دارد. زالو در رفع جوش ها و آکنه، لک و چین و چروک صورت بسیار موثر است و یکی از بهترین درمان های روشن کننده پوست است. زالو درمانی در درمان بیماری های پوستی همچون: اگزما، قارچ، آلوپسی و … نقش موثری دارد و مهمترین نقش آن زیبایی پوست است.

از نظر طب سنتی تیرگی های پوست ناشی از صفرا و افزایش سودا است که یا به عبارتی ناشی از کثیفی خون است که زالو درمانی این موارد را رفع می کند و بزاق زالو نیز باعث افزایش جریان خون  در سطح پوست می شود این امر باعث شفافیت پوست می شود.

اهیمت زالو درمانی به صورتی است که ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی و پدر پزشکی دنیا در کتاب قانون در طب و فصل سلامت پوست به آن اشاره کرده است. زیبایی پوست کار حساسی است و پزشکی که زالو درمانی را انجام می دهد باید حساسیت ویژه ای در کار خود نشان دهد. اولین کار در زالو درمانی انتخاب زالو است به این صورت که باید ابتدا زالوهای کوچک را انتخاب کرد چرا که هر چقدر این زالوها کوچک تر باشند و تعداد آن ها بیشتر باشد شفافیت پوست نیز بیشتر خواهد بود و از طرفی دغدغه به جا ماندن جای گزش وجود ندارد. در زالو درمانی برای افراد سبزه باید دقت بیشتری به خرج داد چرا که محل گزش زالو به دلیل صفرای موجود در پوست ممکن است دیرتر از بین برود.

زالو درمانی چگونه به روشن شدن پوست لک دار کمک می کند؟

همانطور که می دانید رساندن اکسیژن و مواد غذایی به عهده خون است پس اگر این گردش خون با اختلال مواجه شود اتفاقات خوبی در انتظار بدن نخواهد بود. زالو با مکیدن خون، خون رسانی را به بافت ها تقویت می کند و همچنین با وارد شدن بزاق آن به به بدن آنزیم های بسیار مفیدی وارد خون می شود. این آنزیم ها باعث گشاد شدن عرق خونی می شود و لخته های خونی و خون آلوده را با مکیدن از بدن خارج می شود. در نتیجه همه این عوامل خون شفاف می شود که شفاف شدن آن به طور مستقیم روی بدن تاثیر می گذارد. درمان آکنه و جای جوش نیز با زالو درمانی به این صورت است که زالوها را روی محل جوش قرار می دهند و آلودگی های آن قسمت توسط زالو مکیده می شود و به مرور جای جوش و لک برطرف می شود. اگر خون تصفیه نشود یه مرور زمان پوست تیره می شود. در نتیجه افزایش سن تعداد سلول های بنیادی که وظیفه بازسازی سلول ها را بر عهده دارند کاهش می یابد و پوست پیر و چروکیده می شود. با استفاده از زالو درمانی می توان جلوی پیری پوست را گرفت و رنگ پوست را شفاف کرد.

فواید زالو درمانی برای لک صورت چیست؟

همانطور که تا اینجا توضیح دادیم با استفاده از زالو درمانی می توان پوست را شفاف کرد و لکه ها و جای جوش را نیز از بین برد. اما زالو درمانی یک سری فواید دیگر نیز دارد. با توجه به تحقیقات گسترده ای که در خصوص زالو درمانی شده است نتایج به دست آمده به این صورت است که می توان از زالو هم به صورت زنده و هم مرده استفاده کرد که هر کدام اثرات مفیدی را به همراه دارند.  همانطور که توضیح دادیم زالو درمانی یکی از روش های درمانی برای داشتن پوستی زیبا و بدون لک است و شاید برایتان جالب باشد که این نوع درمان کم هزینه ترین درمان پوستی است.
از فواید زالو درمانی می توان به بهبود گردش خون در بافت ها اشاره کرد که همین مورد کمک موثری به پوست می کند و به همین ترتیب شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی در تولید بسیاری از لوازم خود از زالوی مرده استفاده می کنند. با کمترین هزینه می توان رنگ بد پوست صورت و جای جوش ها را با قرار دادن زالو درمان کرد.

اقدامات مهم قبل از زالو درمانی چیست؟

تا اینجا فهمیدید که برای شفاف شدن پوست و همچنین پاکسازی لکه های صورت بهتر است از زالو درمانی استفاده کنید. اما قبل از استفاده بهتر است که به یک سری نکات توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اگر قبل از زالو درمانی به این نکات توجه کنید، درمان موثر و مناسب تری خواهید داشت.

  • موهای ناحیه ای که زالو روی آن قرار می گیرد را بزنید تا پوست تمیز باشد.
  • بعد از زالو درمانی از شوینده های معطر استفاده نکنید. بهتر است آن را با آب بشویید.
  • قبل از زالو درمانی غذاهای سنگین و سرد میل نکنید.
  • داروهای مسکن تداخل درمانی ایجاد می کنند پس قبل از زالو درمانی از آن استفاده نکنید.
  • بعد از زالو درمانی تایم کوتاهی استراحت کنید چرا که به قطع خونریزی کمک می کند.

بعد از زالو درمانی تا چه مدت برای دیدن نتیجه صبر کنیم؟

باید بگوییم تاثیر زالو درمانی و استفاده از ماسک آن، بلافاصله بعد از شستن قابل مشاهده است و لازم نیست مدت زمان زیادی را منتظر بمانید. با استفاده از این روش کمتر از یک ساعت زیباییی و درخشش پوست دو برابر می شود.

از اثرات بی نظیر زالو درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صاف شدن پوست
  • روشن شدن پوست
  • کاهش علائم آکنه و التهاب

زالو درمانی اولویت اول پوست

تا اینجا با فواید زالو درمانی آشنا شدیم. در آخر باید بگوییم این روش یک روش کم هزینه برای از بین بردن جای جوش و لک است و نسبت به سایر روش ها نتیجه ای بهتر و رضایت کننده تری دارد. البته بسیاری از خانم ها به دلیل درد زالو درمانی از این روش استفاده نمی کنند که باید در اینجا اشاره کنیم که درد این روش تنها به اندازه یک نیشگون ساده و کوچک است. به زیبایی خود اهیمت بدهید و از روش زالو درمانی و همچنین ماسک زالو غافل نشوید.

آیا زالو درمانی برای درمان لک صورت مفید است؟

دیدگاه ها

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10