شماره تلفن:  09122790464

صورت و چهره ما بخش اعظمی از ظاهر ما را تشکیل می دهد و از همین رو اهمیت زیادی برایمان دارد. تقریبا هیچ فردی را نمی توانید پیدا کنید که نسبت به صورت و ظاهر خود بی توجه باشد. فیشیال پوست به عنوان یکی از بهترین روش ها جهت مراقبت از پوست صورت شناخته می شود. به خصوص اگر این روند درمانی توسط یک متخصص زیبایی با تجربه و آگاه انجام شود.

فیشیال پوست چیست؟

همانطور که گفتیم فیشیال از جمله موثرترین روش ها برای مراقبت از پوست صورت است. فیشیال صورت مراحل گوناگونی دارد که در تمام این روند، پوست شما پاکسازی و لایه برداری می شود و در نهایت موجب شفاف شدن، مرطوب شدن و جوان سازی صورتتان می گردد.
همچنین در فیشیال، صورت شما ماساژ و بخور داده می شود. در صورتی که فیشیال را به عنوان یک برنامه مداوم مراقبت از پوست خود در نظر بگیرید، پس از مدتی بهترین عملکرد را نظاره خواهید کرد.

مراحل اصلی فیشیال صورت

مرحله اول

در مرحله اول شما به عنوان یک مشتری جدید می بایست توسط متخصص زیبایی خود مشاوره شوید. در این مرحله متخصص از شما سوال هایی در ارتباط با نوع پوست، رژیم غذایی، میزان مصرف آب در طول روز، مصرف دارو و مکمل ها و … می پرسد تا بتواند به خوبی با بدن و پوست شما آشنا شود. در نهایت بهترین درمان را برای شما در نظر می گیرد.

مرحله دوم

مرحله بعدی مربوط به پاک سازی صورت شماست. در این مرحله، متخصص زیبایی موهایتان را با یک حوله یا هدبند می بندد و پس از بررسی کامل پوست صورت شما از لحاظ نوع و شرایط آن، پاک سازی پوست را شروع می کند. به طور کلی چهار نوع پوست خشک، چرب، مختلط، حساس یا نرمال وجود دارد و شرایط پوستی هر فرد بسته به آکنه، جوش‌های سرسیاه، سرسفید، پیری، آسیب ‌های ناشی از نور خورشید، کم ‌آبی بدن و … متفاوت است. لازم به ذکر است مشاور شما می بایست در تمام طول درمان، به شما توصیه های مراقبتی داشته باشد  و پیش از انجام درمان مورد نظر، شما را از آن مطلع کند.

مرحله سوم

این مرحله مرتبط با بخور دادن صورت است. غالبا در فیشیال ها از دستگاه بخور استفاده می شود. این دستگاه بخار نازک گرمی را به سمت صورت مشتری هدایت می کند و علاوه بر نرم کردن پوست و جوش های سرسیاه و سرسفید، سبب ایجاد نوعی احساس آرامش در فرد می شود. به طور معمول برای افرادی که دارای پوست بسیار حساسی هستند از بخور سرد و گرم استفاده نمی شود.

مرحله چهارم

مرحله بعدی، مرحله لایه برداری است. لایه برداری عموما با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود که با کمک این مواد می توان به آسانی سلول های مرده موجود بر روی سطح پوست را از بین برد. آنزیم ها و اسید های موجود در کرم های لایه بردار، سبب شل شدن پیوند بین سلول های پوست می شوند. بسته به نوع پوست و میزان توان آن می توان از انواع لایه بردار های ضعیف تا قوی استفاده کرد.

مرحله پنجم

در مرحله بعدی، متخصص پوست به سراغ جوش های سر سیاه و سر سفید شما رفته و مشغول به استخراج آن ها از روی صورتتان می شود. صورت شما پس از بخور و لایه برداری آماده استخراج شده است. البته ممکن است درد کمی را در این مرحله احساس کنید به خصوص اگر پوست نازک یا حساسی داشته باشید. این مرحله نیازمند دقت و تخصص بالایی است چرا که اگر اشتباهی در این بین توسط متخصص رخ دهد، باعث شکستگی مویرگ‌ها و تغییر رنگ آن ها می شود.

مرحله ششم

این مرحله مربوط به ماساژ صورت و سپس گذاشتن ماسک بر روی آن است. ماساژ صورت علاوه بر ایجاد آرامش، سبب تحریک ماهیچه های صورت شما شده و در روند درمانی پوست موثر است. سپس با توجه به نوع پوست، از انواع ماسک های مناسب استفاده می شود. غالبا ماسک ها حدود 10 الی 20 دقیقه بر روی صورت و گردن شما می مانند.

مرحله هفتم

در مرحله آخر از انواع تونر، سرم، کرم دور چشم، مرطوب کننده، آب رسان و … با توجه به صلاح دید متخصص برای صورت شما استفاده می شود. مشاور شما را راهنمایی می کند که تا زمان فیشیال بعدی می بایست چه مراقبت هایی را برای پاکسازی و جوانسازی صورت خود انجام دهید. فراموش نکنید که توصیه های متخصصان صورت و عمل به آن ها، در نتیجه فیشیال بسیار مهم و حیاتی است.

چه کسی می تواند فیشیال صورت انجام دهد؟

فیشیال صورت می بایست توسط متخصصان زیبایی صورت بگیرد که دارای مجوز کاری همراه با گذراندن دوره های مراقبت از پوست هستند. از آن جایی که پوست صورت نسبت به پوست بدن حساس تر و پر اهمیت تر است، می بایست آن را به دست یک متخصص خبره و آگاه در این زمینه سپرد.

هر چند وقت یکبار باید فیشیال صورت انجام دهیم؟

تعداد دفعات انجام فیشیال صورت از از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما به طور معمول، فیشیال صورت هر ماه یک بار انجام می شود چرا که پوست ما به یک مدت یک ماهه برای بازسازی کردن خود احتیاج دارد. چنانچه هزینه ی فیشیال برای شما زیاد است یا وقت کافی برای انجام فیشیال ماهانه را ندارید پیشنهاد می کنیم حداقل چهار بار در سال فیشیال انجام دهید. یعنی دقیقا پس از تغییر هر فصل.
در صورتی که پوست شما دارای آکنه باشد، تا زمانی که پوست شفافیت و تقویت لازم را دریافت نکند، می بایست به صورت ماهانه فیشیال صورت انجام دهید. در صورتی هم که پوست حساسی دارید می توانید از متخصص زیبایی خود در این زمینه مشورت بگیرید.

تغییرات اصلی صورت با فیشیال

فیشیال صورت دارای انواع مختلفی است که پیش از انتخاب یکی از آن ها، می بایست پوست صورت خود را به خوبی بشناسید و از متخصص زیبایی خود در این زمینه کمک بگیرید. فیشیال های پوست با وجود آن که روتین تقریبا یکسانی دارند اما با هدف های مختلف انجام می شوند و از همین رو از مواد متناسب با هدف در آن ها استفاده می شود. برای مثال فیشیال ها ممکن است با هدف ضد پیری، کلاژن سازی، پاک کننده عمیق صورت، از بین بردن جای جوش و آکنه و … انجام شوند.

فواید انجام فیشیال صورت

همانطور که گفتیم فیشیال صورت یک درمان پوستی و مراقبتی بوده که از چندین مرحله مختلف از جمله بخور، ماسک صورت، لایه برداری، پاک سازی، ماساژ صورت و انواع کرم ها و لوسیون ها تکشیل می شود. فیشیال ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع پوست و مشکلات آن، انتخاب می شوند. صرف نظر از نوع فیشیال باید گفت همه فیشیال ها فواید فوق العاده ای برای پوست شما دارند.

پاکسازی و تمیز نمودن کامل پوست

با کمک فیشیال صورت، به آسانی می توان پوست را عمیقا پاکسازی نمود. این نوع تمیز کردن صورت قطعا در خانه و مواد خانگی امکان پذیر نیست. پاکسازی صورت به پوست شما کمک می‌ کند تا از شر تجمع چربی ها، سموم و کثیفی‌ های محیط روزمره خلاص شود و هر گونه باکتری که می ‌تواند باعث مشکلات پوستی شود را کاملا از بین می برد.
با کمک لایه برداری همچون میکرودرم ابریژن، سلول های مرده پوست از سطح پوست شما پاک شده، منافذ صورت را باز می کند و اجازه می دهد محصولات دیگر جذب پوست شما شوند. علاوه بر این فیشیال صورت باعث می ‌شود که پوست شما نرم ‌تر و شفاف تر به نظر برسد و آرایش شما راحت‌ تر بر روی صورت ترکیب شده و بهتر به نظر برسد.

ضد پیری

درمان های صورت می تواند به کاهش روند پیری و جلوگیری از ظاهر شدن چین و چروک کمک کند. ماساژ صورت با کرم ضد پیری بلافاصله گردش خون و جریان اکسیژن را افزایش می دهد که باعث تولید کلاژن و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شما می شود. این امر منجر به کاهش خطوط و چین و چروک و جلوگیری از ظاهر شدن آن ها می شود.

آرامش بخش

ماساژ برای آرامش و تعادل ذهن شما بسیار مفید است. درست مانند بدن شما، ماهیچه های صورت شما به ماساژ نیاز دارند و بیشتر درمان های صورت شامل یک ماساژ است. افزایش گردش خون، رگ های لنفاوی را تحریک می کند و پوست شما را سم زدایی می کند و سبب سالم و جوان شدن پوست شما می شود.

جوانسازی پوست

لایه برداری، حذف جوش های سرسیاه و سرسفید، ماساژ، بخور دادن و ماسک زدن در طول درمان صورت، منجر به جوانسازی پوست یا به عبارت دیگر ایجاد پوستی شاداب و سرزنده می شود. این امر ظاهر پوست را بهبود می بخشد و پوستی سالم، درخشان و متعادل را می سازد. فراموش نکنید ممکن است فورا نتایج را پس از فیشیال نبینید اما در دراز مدت، پوست شما به خوبی ترمیم می شود. بنابراین به خاطر داشته باشید که با انجام منظم روتین های پوستی و مراقبت از پوست می توانید به نتیجه دلخواه دست یابید.

روتین پوستی مناسب

یک متخصص زیبایی خوب وضعیت پوست شما را تجزیه و تحلیل می کند و به شما کمک می کند تا بهترین درمان را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید. می توانید از یک متخصص حرفه ای در این زمینه مشاوره دریافت کنید، در مورد روتین مراقبت از پوست روزانه خود صحبت کنید و در مورد اینکه کدام محصولات برای پوست شما مناسب هستند، راهنمایی بخواهید. این موضوعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که به آسانی می توانید از این نکات برای جلوگیری از مشکلات بیشتر پوست صورت خود استفاده کرده و پوست خود را در وضعیت خوبی نگه دارید.

درمان انواع مشکلات پوستی

پس از تشخیص بیماری پوستی، درمان منظم صورت به درمان و التیام پوست شما کمک می کند. مشکلاتی مانند جوش‌های سرسیاه، سرسفید، لکه‌ های خورشیدی و آسیب‌های ناشی از نور خورشید، آکنه، التهاب و قرمزی، کم ‌آبی بدن، چین و چروک، زخم‌های آکنه، از دست دادن استحکام و قابلیت ارتجاعی و … با درمان مناسب صورت به حداقل می رسند و یا به طور کامل درمان شوند.

انجام فیشیال صورت به چه کسانی توصیه می شود؟

اکنون که میدانید فیشیال صورت چیست و در چند مرحله انجام می شود، احتمالا این سوال برایتان مطرح می شود که انجام این درمان برای چه گروه سنی مناسب است و چندبار باید انجام شود؟
غالبا بیش تر مشکلات پوستی مثل جوش و آکنه از دوران نوجوانی آغاز می شوند. اما طبق مطالعات انجام شده، بهتر است که فیشیال صورت از سن 20 سالگی به بعد انجام شود. تا آن زمان، بهتر است که از روش های درمان خانگی برای پاکسازی پوست خود استفاده کنید.
چنانچه بین 18-25 سال سن دارید، می توانید برای نگهداری خاصیت جوان سازی پوست صورت خود، در زمان های خاص یا دو ماه یک بار، از این درمان استفاده کنید. اما اگر بیش از 20 سال سن دارید و علائمی همچون پیری زودرس، آکنه هورمونی، لکه های پوستی و … دارید، فیشیال را به عنوان یک درمان روتین در برنامه خود داشته باشید. از آنجا که این درمان شامل ماساژ و استفاده از مواد جهت از بین بردن لکه های پوستی است، انجام آن هر 1 ماه یا 3 هفته یک بار، قطعا نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

مراقبت های پس از فیشیال

  •  اگر محصولات پوستی که در گذشته استفاده می‌کردید، زبر و سفت بوده باشند یا منافذ به خوبی پاکسازی نشده باشند، ممکن است بعد از فیشیال مواردی از قبیل جوش و سوزش ایجاد شود. توصیه می ‌شود جهت به حداقل رسیدن قرمزی و لک‌ های بعد از درمان، حتما دستورالعمل‌ های گفته شده از سوی پزشک را رعایت کنید و پوست صورت را با استفاده از فوم یا کرم های ضد جوش، به آرامی تمیز کنید.
  •  بهتر است تا چند روز بعد از درمان از شیر پاک کن برای شست و شوی پوست استفاده نکنید. چرا که بعد از فیشیال، پوست بسیار حساس است و به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت، نباید از هیچ گونه تمیز کننده و اسکراب استفاده شود.
  •  به دلیل حساس بودن پوست بعد از درمان، شست و شوی صورت باید به آرامی انجام شود.
  •  تا جایی که می‌توانید تا چند روز بعد از درمان در مقابل نور خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید.
  •  از ماساژ دادن پوست بعد از فیشیال، باید خودداری شود.

آیا فیشیال عوارض دارد؟

تاکنون درمورد فیشیال صورت عوارضی گزارش نشده است. چرا که این روش کاملا غیرتهاجمی و بدون درد است. قرمزی‌ های پس از فیشیال صورت نیز کاملا طبیعی است و خیلی سریع برطرف می‌شود.

فیشیال پوست، مراحل و مزایای آن

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10