شماره تلفن:  09122790464

جوانسازی پوست صورت به کمک طب سوزنی بسیاری از مشکلات پوستی را حل می کند. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید. قبل از شروع درمان طب سوزنی حتماً دانش پزشک طب سوزنی خود را بررسی کنید تا نتایج آتی توسط شما تأیید شود. اساساً پوست از سه قسمت اپیدرم، درم و کلاژن تشکیل شده است. اپیدرم قسمت بیرونی پوست است و از لایه هایی از سلول های زنده و مرده تشکیل شده است. در مقایسه با دو لایه دیگر، این لایه نازک‌تر است و چروک‌ها و جای زخم‌ها را راحت‌تر نشان می‌دهد.

لایه درم در زیر اپیدرم قرار دارد و نسبتاً ضخیم است. این لایه از عروق خونی و اعصاب، فولیکول های مو، غدد عرق و ماهیچه های کوچک تشکیل شده است. این لایه همچنین حاوی دو پروتئین مهم کلاژن و الاستین است. کلاژن در لایه درم یک شبکه مورب تشکیل می دهد که پوست را مانند یک قاب محکم نگه می دارد. این ساختار کلاژن توسط پروتئین دیگری در این بین به نام الاستین تقویت می شود. الاستین وسط این ساختار کلاژن را مانند یک توپ پر می کند.

در بدو تولد، این دو پروتئین پوست نوزاد را شفاف و نرم می کنند. با پیری تدریجی، سیستم کلاژن قوی لایه های پوست، مانند الیاف ماکارونی، ضعیف شده و الاستین کاهش می یابد. این دو تغییر عمده باعث می شود پوست شفاف و منعطف دوران کودکی، میانسالی و سالمندی چروکیده شود و خاصیت ارتجاعی سابق خود را از دست بدهد. لایه زیر جلدی در زیر لایه درم قرار دارد و حاوی رگ‌های خونی و اعصاب بزرگ‌تری است که به چربی، ماهیچه و استخوان‌ها متصل می‌شوند.

طب سوزنی چیست؟

طب سنتی چینی ( طب سوزنی ) بیش از هفت هزار سال قدمت دارد. در این رشته پزشکی روش های درمان انواع بیماری ها ذکر شده و در شصت سال اخیر تحقیقات پزشکی متعددی در این زمینه انجام شده است که جوانسازی پوست با طب سوزنی یکی از این تحقیقات است. در واقع، رویکرد پزشکی مبتنی بر شواهد، اثربخشی طب سنتی چینی، به ویژه طب سوزنی را بررسی می کند.

طب سنتی چینی در زمان سلسله چین، بین سال های 206 تا 221 قبل از میلاد، راهی را برای زیباسازی و جوان سازی پوست ابداع کردند و پزشکان طب چینی از طب سوزنی و داروهای گیاهی برای جوان سازی پوست امپراطور و اطرافیانش استفاده کردند. طب سوزنی، گیاهان دارویی چینی، ماسک های گیاهی، گواشا، غلتک و ابزارهای مختلف دیگر در درمان برای زیباسازی و جوانسازی پوست استفاده می شود.

طب سنتی چینی به عنوان یک طب کل نگر، تنها به زیبایی پوست نمی پردازد، پس از تشخیص اختلالات و ناهماهنگی های نصف النهار، به رژیم غذایی، فعالیت بدنی و تای چی نیز توجه ویژه ای دارد.

جوانسازی پوست صورت با طب سوزنی

سوزن های طب سوزنی به عمق چین و چروک های پوست نفوذ می کنند تا پوست را زیبا کنند. آسیب عمدی با قرار دادن سوزن در لایه ای از پوست باعث خونریزی در این لایه و پاسخ سلولی و ایمنی می شود.

پاسخ ایمنی پس از تزریق منجر به تقویت فیبروبلاست ها، بازسازی کلاژن و الاستین و پاکسازی رادیکال های آزاد تجمع یافته در زیر پوست می شود. در نهایت بعد از چند ساعت تا چند روز پوست آسیب دیده بازسازی می شود، به دلیل قرار دادن سوزن های طب سوزنی شفاف تر و قوی تر، تعداد چین خوردگی و چروک های پوست نیز کاهش می یابد.

پوست صورت به دلیل افزایش سن و اثرات نیروی جاذبه، افتادگی دارد. طب سوزنی روشی بسیار موثر در زمینه مراقبت از پوست محسوب می شود. یک متخصص طب سوزنی با تجربه قادر است با تکنیک خاصی به نام لیفتینگ پوست، افتادگی پوست را برطرف کند. واضح است که این درمان طبیعی است و جراحی نیست و تحمل خوبی دارد.

مرطوب و جوانسازی صورت با طب سوزنی

یکی از شایع ترین شکایات زنان، پوست خشک و حساس است. اگر از این گروه هستید و خشکی پوست شما را آزار می دهد، می توانید از تکنیک های طب سوزنی برای درمان خشکی و افزایش رطوبت پوست استفاده کنید.

به این ترتیب با یک تیر دو هدف را می زنید. با این کار نه تنها به آبرسانی بهتر سلول ها و بافت های پوست خود کمک می کنید، بلکه با افزایش گردش خون در پوست صورت، تامین مواد مغذی این سلول ها را نیز افزایش می دهید.

در عین حال، جریان جایگزینی سلول های جوان و تازه با سلول های قدیمی افزایش می یابد. به این ترتیب می توانید خشکی پوست خود را درمان کرده و آن را جوان و شاداب نگه دارید.

رفع تیرگی و احیای پوست صورت با طب سوزنی

طب سوزنی چینی می تواند به جهات مختلف به زیبایی و جوانسازی پوست شما کمک کند. افرادی که از تیرگی و لکه های تیره روی پوست خود رنج می برند ممکن است دچار عدم تعادل هورمونی شوند.

از دیدگاه درمانگران طب سوزنی، ایجاد تعادل هورمونی در بدن و تنظیم انرژی یین و یانگ می تواند یکی از ساده ترین راه ها برای رهایی از تیرگی پوست باشد. در واقع عدم پاکسازی و سم زدایی اندام های داخلی بدن به ویژه کبد از سموم و مواد زائد بدن یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث تیرگی و رنگ پریدگی پوست در مردان و زنان می شود.

متخصصان طب سوزنی با کمک یک سوزن منفرد و بسیار نازک نقاط مربوط به اندام های داخلی بدن را تحریک کرده و با انتقال انرژی از طریق مریدین ها به اندام هایی مانند کبد به پاکسازی سموم و درمان و پیشگیری بهتر کمک می کند و پوست تیره می شود.

جوانسازی پوست، التهاب و رفع اگزما با طب سوزنی

در طب سنتی چین، داروهای زیادی برای درمان اگزما وجود دارد. درمان گیاهی و طب سوزنی رایج ترین روش درمانگران طب سنتی برای درمان اگزما و آلرژی است. اگزما از بسیاری جهات بیمار را نگران می کند زیرا بیمار با واکنش هایی مانند خارش، سوزش و قرمزی پوست مواجه می شود.

اولاً بیماری و سختی های درمان آن او را به فکر وا می دارد، ثانیاً علت اگزما شروع به آزارش می کند و در مرحله دوم اختلال ظاهری بیمار او را دچار بحران روانی می کند. خوشبختانه طب سوزنی می تواند بیماری ها را درمان کند، علائم را کاهش دهد و زیبایی پوست را به طور همزمان بازگرداند.

جمع بندی

هنگامی که به دنبال یک متخصص طب سوزنی می گردید، ابتدا به دنبال یک متخصص طب سوزنی دارای گواهی هیئت مدیره باشید، فردی که بتواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد و شواهد موفقیت در درمان بیماران را نشان دهد.

کاربرد طب سنتی در زیبایی و جوانسازی پوست

دیدگاه ها

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10