شماره تلفن:  09122790464

پیری تنها تضمین در زندگی است که در انتظار همه ماست.  این یک فرآیند طبیعی است که همه ما باید آن را طی کنیم، اما اغلب اوقات می‌تواند اعتماد بسیاری از مردان و زنانی را که می‌خواهند مانند گذشته جوان به نظر برسند، جلب کند.

وقتی صحبت از علائم پیری می شود، چند راه اصلی وجود دارد که ما شروع به نشان دادن آنها می کنیم:

▪️صورت

▪️بدن

▪️ذهن

در نظر داشتن تمام این قسمت های بسیار مهم بدن هنگام تلاش برای جوان تر به نظر رسیدن برای رسیدن به نتایج مورد نظر ضروری است.

در این مقاله، ما به 17 نکته برای ده سال جوان‌تر به نظر رسیدن می‌پردازم که می‌توانید به صورت روزانه از آنها استفاده کنید.

چگونه صورت خود را 10 سال جوان‌تر نشان دهیم

صورت معمولاً اولین جایی است که افراد هنگام مکالمه یا صرفاً در حال عبور از آنجا نگاه می کنند. به همین دلیل، یکی از اعضای بدن است که می تواند ما را مسن تر نشان دهد و واقعاً علائم پیری را به وضوح نشان می دهد.

به طور معمول، این به شکل زیر است:

 • حجم از دست رفته
 • خطوط و چین و چروک
 • تغییر رنگ پوست و ایجاد اسکار
 • آسیب خورشید
 • افتادگی پوست

این نکات برای جوان‌تر به نظر رسیدن به شما کمک می‌کند تا با این نشانه‌های پیری در صورت مبارزه کنید تا سال‌ها ظاهرتان را جوانتر نشان دهید.

چاپلوس کردن موهایتان یعنی برگرداندن شادابی به صورتتان

چاپلوسی موهایتان به معنای کوتاه کردن و حالت دادن به موهایتان است تا علائم پیری را به حداقل برسانید.  اگر به دنبال مدل مویی باشید که برای افراد جوان‌تر مناسب است، در واقع می‌تواند تلاش‌های شما برای حفظ ظاهری جوان را کاهش دهد. شما فقط باید به دنبال مدلی باشید که شما را جوانتر نشان دهد، همین.  به همین دلیل است که معمولاً می بینید که زنان با افزایش سن شروع به تغییر مدل موی خود می کنند – معمولاً به یک مدل کوتاه تر.

همانطور که پوست شما حجم خود را از دست می دهد و چین و چروک ظاهر می شود، این خطوط ریز معمولاً در قسمت بالایی صورت شما برجسته تر می شوند و گاهی اوقات در قسمت پایینی .

این تغییر در رنگ و مدل مو می‌تواند به روش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد تا سال‌ها ظاهر شما را جوانتر کند.  در اینجا چند نمونه وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه جذاب بودن موهایتان می‌تواند به شما کمک کند بسیار جوان‌تر به نظر برسید:

 • هدف
 •  تکنیک
 •  استتار خطوط و چین و چروک روی پیشانی یا اطراف چشم
 1. برای پوشاندن این ویژگی ها از تکنیک های لایه بندی نرم و چتری استفاده کنید.
 2. از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست و خطوط ریز در قسمت بالایی صورت را پنهان کنید
 3. موها را از روی صورت عقب بکشید و با لوازم جانبی مو محکم کنید تا پوستتان کشیده شود و ظاهری پرپشت را نشان دهد.
 4. برای پوشاندن آویزان شدن خط فک از روش های بلندتر مو و لایه بندی استفاده کنید

از قدرت رنگ استفاده کنید

با افزایش سن، رنگ موهای ما تغییر می کند.  برخی از تغییرات ظریف هستند مانند روشن شدن رنگ موهای ما در طول زمان.  در حالی که برخی از تغییرات در رنگ مو نسبتاً چشمگیر است، مانند موهای سفید.

یکی از تکنیک‌هایی که می‌توانید برای مبارزه با این علامت پیری و جوان‌تر به نظر رسیدن استفاده کنید، اجتناب از استفاده از رنگ مو است که موهای شما را بسیار تیره‌تر نشان می‌دهد.  انتخاب رنگ موی خیلی تیره در واقع می تواند خطوط روی صورت، پیشانی و گردن را برجسته کند و همچنین به راحتی به عنوان رنگ آمیزی دیده می شود. وقتی موهایتان را جوان‌تر نشان می‌دهید، می‌خواهید رنگ روشن‌تری انتخاب کنید تا به‌طور طبیعی با موهای خاکستری‌تان ترکیب شود.  موهای خاکستری در این زمینه مانند هایلایت ظاهر می شوند و به رنگ شما عمق می بخشند. مهم است که بپذیرید با بالا رفتن سن، به جای اینکه سعی کنید همان سایه ای را که بیشتر عمرتان داشته اید، رنگ موهایتان را روشن یا غنی کنید.  روشن کردن مو با افزایش سن به شما کمک می کند تا با افزودن شادابی و درخشندگی سازگار با رنگ پوست جدید، تغییرات رنگدانه پوست خود را جبران کنید.

این نکته ساده برای جوان‌تر به نظر رسیدن می‌تواند به شما کمک کند تا سال‌ها ظاهر خود را اصلاح کنید و همچنین با افزایش سن، از زیبایی ظاهری خود اطمینان بیشتری پیدا کنید.

کمد لباس را تغییر دهید تا جوانتر بنظر برسید

با یک ست لباس کلاسیک و شیک می‌توانید به‌گونه‌ای اکسسوری کنید که نشانه‌های پیری را از بین ببرید. از جواهرات چشم نواز یا آویزهای درخشان روی سینه می توان برای منحرف کردن توجه استفاده کرد.  اما مراقب باشید گردنبندهایی که برای جوان‌تر به‌نظر رسیدن می‌زنید خیلی تنگ نباشند.  با افزایش سن، گردنبندها باید بلندتر باشند، بالای سینه آویزان شوند.

همچنین، مطمئن شوید که هنگام انتخاب لباس‌هایی که شما را جوان‌تر نشان می‌دهند، از لباس‌های مناسب سن استفاده کنید.  همان لباس لاغری که به عنوان یک زن جوان می‌توانستید آن را بپوشید، ممکن است با بالا رفتن سن، جذابیت جذابی برای آن نداشته باشد.  در برخی موارد، پوشیدن لباس‌هایی که برای سن مناسب نیستند، می‌توانند با در معرض دید قرار دادن قسمت‌هایی از بدن که علائم پیری را نشان می‌دهند، سال‌ها به سن شما بیافزایند.

رازهای داشتن چشمانی جوان‌تر را بدانید

آیا علائم پیری روی صورت خود دارید که واقعاً احساس ناراحتی می کنید؟  نگران نباشید، همه ما اینگونه هستیم.  اما، چند نکته آسان وجود دارد که می‌توانید با پوشاندن آن نشانه‌های پیری برای جوان‌تر به نظر رسیدن  دنبال کنید:

الف) آرایش خوش سلیقه می تواند پای کلاغ را بپوشاند و شما را جوانتر نشان دهد

چروک های کلاغی همان چین و چروک های بدنامی هستند که با افزایش سن در کنار چشم ها ظاهر می شوند.  برای بسیاری از زنان، این یک قاتل اعتماد به نفس است که می خواهند آن را پنهان کنند تا جوان تر به نظر برسند و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.  استفاده صحیح از لوازم آرایش می تواند به شما کمک کند تا علائم پیری زیر را در صورت پنهان کنید:

 • پای کلاغ
 • چین و چروک
 • رنگ آمیزی زیر چشم
 • خطوط عمیق

در حالی که نمی‌توانید چین و چروک‌های خود را به‌طور کامل با آرایش پنهان کنید، می‌توانید با استفاده از کانسیلر فقط در جایی که در نواحی اطراف چشم به آن نیاز دارید، حواسها را از آن‌ها منحرف کنید.

⛔ هشدار: استفاده بیش از حد فونداسیون یا پودر روی پای کلاغی شما در واقع می تواند آنها را بیشتر از حد معمول قابل مشاهده کند.

ب) درمان‌های مناسب برای سیاهی دور چشم را بشناسید

برای حلقه های تیره یا هر تغییر رنگ دیگری در اطراف چشم، یک برس آرایشی کوچک و صاف می تواند به شما کمک کند تا از کانسیلر روی ناحیه آسیب دیده استفاده کنید.  اگر سعی کنید کانسیلر را ماساژ دهید، یا آن را در جای خود بمالید تا مخلوط شود، در نهایت پوست اطراف چشمان خود را می کشید که فقط علائم خاصی از پیری را بدتر می‌کند.

دلیل این پوست اضافی و تغییر رنگ زیر چشم به دلیل از بین رفتن کلاژن در طول زمان است.  این ماده مسئول ایجاد پوستی چاق و سفت است.  همچنین برخی از درمان های طبیعی وجود دارد که می توانید برای افزودن کلاژن به رژیم غذایی خود در نظر بگیرید که می تواند به شما کمک کند 10 سال یا بیشتر جوان تر به نظر برسید.

ج) مبارزه با چشمان افتاده

همانطور که پلک های شما با گذشت زمان سنگین تر می شوند، شروع به افتادگی می کنند.  این می تواند باعث ایجاد کیسه هایی در اطراف چشم شما شود و باعث شود که چشمان شما کوچکتر به نظر برسند.  با افزایش سن، پری و رنگ مژه ها و ابروهای خود را نیز از دست می دهیم، که کنتراست لازم برای ظاهری هوشیار را کاهش می دهد.  یک ریمل بسیار ضخیم برخلاف خط مژه شما می ایستد و چشمان شما را باز می کند. برخی از افراد نیز در سنین بالا دچار افتادگی پلک های فوقانی و پیشانی می شوند.  این در واقع می تواند مشکلات بینایی ایجاد کند و باعث شود که شما بسیار مسن تر به نظر برسید.  بوتاکس و لیفت صورت با مایع روشی عالی برای کاهش این علائم پیری هستند و به شما کمک می‌کنند سال‌ها جوان‌تر به نظر برسید.

برای مردان و زنانی که همه چیز را برای از بین بردن سیاهی دور چشم یا پنهان کردن سایر علائم پیری زیر چشم خود (مانند افتادگی) انجام داده‌اند، اما هیچ کاری مؤثر نبوده است – روش‌های جراحی کم تهاجمی مانند جراحی پلک وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید.

از پوست خود مراقبت کنید :

با افزایش سن، باید از پوست خود مراقبت کنیم و به یک رژیم پاکسازی و لایه برداری متعهد باشیم.  انجام این کار نه تنها پوست صورت شما را تشویق می کند تا کلاژن و آنتی اکسیدان بیشتری تولید کند تا به رشد سلول های جدید کمک کند، بلکه به حذف لایه های اضافی سلول های مرده پوست نیز کمک می کند.

این کار به طور مداوم سلول‌های روشن‌تر پوست زیرین را نشان می‌دهد، راهی طبیعی برای افزودن درخشش و شادابی به ظاهر شما.  این نکات ساده برای جوان‌تر به نظر رسیدن می‌تواند به شما کمک کند تا ۱۰ سال یا بیشتر جوان تر بنظر بیایید.

همچنین می توانید با هیدراته ماندن این نتایج را بهبود ببخشید تا بدن شما بتواند سموم را به طور فعال دفع کند و مواد مغذی بهتری را به پوست شما برساند.  همچنین نشان داده شده است که ورزش به کاهش علائم پیری پوست در صورت کمک می‌کند، زیرا جریان خون و عرق بیشتری را که منافذ را تمیز می‌کند، امکان‌پذیر می‌کند.

در نهایت، چند نکته و ترفند ساده دیگر برای جوان‌تر به نظر رسیدن وجود دارد که می‌توانید روزانه از آن‌ها برای حفظ ظاهر جوان در چهره‌تان استفاده کنید:

🔻 روزانه مرطوب کنید

🔻 در صورت لزوم از ضد آفتاب استفاده کنید

🔻 غذاهایی بخورید که سلامت پوست را تقویت می کنند

از سموم در رژیم غذایی و محیط خود دوری کنید

بخشی از برنامه مراقبت از پوست شما باید این باشد که از هرگونه سموم قابل اجتناب در رژیم غذایی و محیط خود دوری کنید.  بدیهی است که برخی چیزها کاملاً اجتناب ناپذیر هستند.  به عنوان مثال: شما در یک منطقه شهری زندگی می‌کنید یا در شغلی کار می‌کنید که سطح بالایی از آلاینده‌های موجود در هوا را به شما می‌دهد.

با این حال، حتی در شرایطی مانند این، مراحلی وجود دارد که می‌توانید با سم‌زدایی پوست و بدنتان از این سموم ناخواسته و مضر، خلاص شوید.

⛔اجتناب از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ضروری است.

به عنوان حفظ بخشی از بدن، پوشیدن لباس کلاسیک و شیک، می توانید کلاه و سایر لوازم جانبی را با هم ترکیب کنید که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری می کند.  همچنین باید همیشه روی صورت خود کرم ضد آفتاب بزنید یا حداقل از کرم یا آرایشی استفاده کنید که حاوی نوعی محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد.

سموم می توانند از همه جا به بدن شما وارد شوند، نه فقط از خورشید، به همین دلیل مهم است که از چیزهایی مانند سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در اطراف دود، خودداری کنید.

⛔دود سیگار حاوی بیش از 4000 ماده سرطان‌زا و مواد شیمیایی شناخته شده است که بیشتر آنها به مولکول‌های آب متصل می‌شوند و پوست شما را به خانه‌ای عالی برای ویران کردن بدن تبدیل می‌کند.

رانندگی در ترافیک سنگین با شیشه های پایین، و در غیر این صورت قرار گرفتن غیر ضروری در معرض سموم محیطی می تواند روند پیری را تسریع کند.  اگر در منطقه یا شغلی کار می‌کنید که این امر را اجتناب‌ناپذیر می‌کند، حتماً پوست خود را مرتباً لایه‌برداری کنید تا از شر این سموم مضر خلاص شوید.

⛔ همچنین در رژیم غذایی ما سمومی وجود دارد که می‌تواند بر روند پیری ما تأثیر بگذارد.  برای اینکه یک دهه جوانتر به نظر برسید، ضروری است سعی کنید از این غذاها و نوشیدنی ها خودداری کنید:

١.الکل

٢.شیرینی

٣.چربی های ترانس

۴.کافئین

با دنبال کردن این مراحل ساده برای به نظر رسیدن و احساس جوان‌تر شدن برای کاهش قرار گرفتن در معرض سموم، مطمئناً شانس پیری خود را به تدریج کاهش خواهید داد.

برخی از داروها می‌توانند به شما کمک کنند جوان‌تر به نظر برسید

اگر واقعاً می‌خواهید سال‌ها جوان‌تر به نظر برسید، مراقبت از پوست خود را به سطح بالاتری ببرید.  شما می توانید با داروهای تقویت کننده پوست، پوست خود را تغذیه و ترمیم کنید.  به یاد داشته باشید که تمام داروهای مدرنی که ما برای درمان بدن خود استفاده می کنیم دارای مشتقات گیاهی یا طبیعی هستند.  از مادر طبیعت نترسید، بگذارید او در قالب یک نسخه سنگین به شما کمک کند.

برای مثال رتینوئید در واقع نوعی ویتامین A است که به طور طبیعی در گوشت گاو، تخم مرغ یا محصولات لبنی یافت می شود.  این ویتامین برای سلامت پوست ضروری است و هر کرم یا محصول مراقبت از صورت که حاوی این مشتق باشد به محافظت از پوست شما در برابر علائم پیری کمک می کند.

کنترل کننده های رنگدانه، می توانند به معکوس کردن علائم پیری مانند لکه های ناشی از افزایش سن یا لکه های خورشیدی کمک کنند.

هنگامی که روش های طبیعی کافی نیستند، یک آبرسان می تواند به هیدراتاسیون پوست کمک کند.

مصرف آنتی اکسیدان های اضافی می تواند اثربخشی غذاهایی که می خورید را بهبود بخشد، در حالی که ضد آفتاب می تواند به محافظت از شما در برابر آسیب های خورشید کمک کند و در عین حال به بدن شما اجازه می دهد تا مقدار مناسب ویتامین D را دریافت کند.

7 راهی که باعث می شود یک زن جوانتر به نظر برسد

دیدگاه ها

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10