شماره تلفن:  09122790464

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب.
استفاده از ضد آفتاب علاوه بر تاثیر بر زیبایی مهم ترین نکته حفظ سلامت پوست در برابر اشعه‌های خورشیدی است.

استفاده از کرم ضدآفتاب علاوه بر تاثیر مستقیم بر زیبایی و حفظ سلامت پوست، نقش بسیار مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست را ایفا میکند.

از این نظر لزوم استفاده از این کرم‌ها بدون درنظر گرفتن جنسیت و سن، اهمیت دوچندانی پیدا میکند.

آز انجا که اگر ضدآفتاب را اشتباه مصرف کنید، فرقی با کرم نزدن ندارد،  تصمیم گرفتیم تا نحوه صحیح استفاده از ضدآفتاب را در این مقاله آموزش دهیم.

 

لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم ضدآفتاب جزو مواردی است که بدون توجه به آب و هوا و فصل باید به طور روزمره استفاده شود. کرم ضدآفتاب بدون توجه به جنسیت ساخته شده به همین منظور آقایان نیز باید برای محافظت از پوستشان در برابر تابش خورشید، از خود محافظت کنند. خورشید در کنار تمام مزایایی که دارد، اشعه‌های مخربی دارد که در صورت تابش مستقیم به بدن، باعث آسیب دیدگی و حتی سرطان پوست میشود. شما هر نوع پوستی (خشک، معمولی، مختلط و چرب) که داشته باشید می‌توانید ضد آفتاب مناسب خود را انتخاب کرده و به کار ببرید.

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

ضد آفتابی را انتخاب کنید که دارای اس پی اف 30 یا بالاتر باشد، و بتواند طیف وسیعی را پوشش دهد.
در این صورت ازپوست شما در برابر اشعات یو وی بی و یو وی ای محافظت میکند.

 

قبل از بیرون رفتن از خانه ضد آفتاب بزنید. تقریباً 15 دقیقه طول می کشد تا پوست شما ضد آفتاب را جذب کند و از شما محافظت کند. اگر برای استفاده از کرم ضد آفتاب تا زمانی که زیر نور خورشید قرار بگیرید صبر کنید، پوست شما محافظت نشده است و ممکن است بسوزد.

 

از ضد آفتاب به اندازه کافی استفاده کنید. بیشتر بزرگسالان به حدود یک بند انگشت برای پوشاندن کامل بدن خود نیاز دارند. کرم ضد آفتاب را کاملا به پوست خود بمالید

 

کرم ضد آفتاب را به تمام پوست های لخت بمالید. گردن، صورت، گوش ها، بالای پاها و پاهای خود را به خاطر بسپارید. برای مناطقی مانند کمرتان که دسترسی به آن سخت است، از کسی بخواهید که به شما کمک کند یا از اسپری ضد آفتاب استفاده کنید. اگر موهای نازکی دارید، روی پوست سر خود ضد آفتاب بزنید یا از کلاه لبه پهن استفاده کنید

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب
نحوه صحیح مصرف ضد آفتاب به اندازه مصرف خود ضد آفتاب حائز اهمیت میباشد.

برای محافظت در خارج از منزل، کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار یا بلافاصله بعد از شنا یا تعریق دوباره استفاده کنید. افرادی که دچار آفتاب سوختگی می شوند معمولاً به اندازه کافی از کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنند، پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید مجدداً آن را استفاده نمی کنند یا از محصولات تاریخ مصرف گذشته استفاده می کنند. هر بار که بیرون می روید، حتی در روزهای ابری و در زمستان، پوست شما در معرض اشعه های مضر UV خورشید قرار می گیرد. بنابراین چه در تعطیلات هستید و چه پیاده روی سریع پاییزی در محله خود دارید، به یاد داشته باشید که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای نکات بیشتر در پیشگیری از سرطان پوست، به یک متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره مراجعه کنید.

 

افرادی که دچار آفتاب سوختگی می شوند معمولاً به اندازه کافی از کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنند، پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید مجدداً آن را استفاده نمی کنند یا از محصولات تاریخ مصرف گذشته استفاده می کنند.

هر بار که بیرون میروید حتی در روزهای زمستانی و برفی باید به یاد داشته باشید که پوست شما در معرض اشعه UV قرار دارد.
پس چه در باران های بهاری، چه در پیاده روی های پاییزی، استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

نحوه صحیح مصرف ضد آفتاب.

دیدگاه ها

مایا اسکین کر ، ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت پوست، آموزش پاکسازی و فیشیال با مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت

آدرس: تهران ضلع جنوبی میدان هروی- کنار پارک ( بین ملل و سپه) پلاک 174، طبقه 4 – واحد 10

تماس بگیرید